Przed i po zabiegu

 

Aby ograniczyć ryzyko powikłań oraz zwiększyć bezpieczeństwo każdego zabiegu, należy się do niego odpowiednio przygotować oraz stosować się do zaleceń lekarskich po zabiegu. Oto kilka wskazówek, oczywiście w przypadku wątpliwości zawsze chętnie pomogę swoim Pacjentom.

PRZED ZABIEGIEM

Pacjent przed przystąpieniem do zabiegu z zakresu dermatologii estetycznej powinien być ogólnie zdrowy. W przypadku towarzyszących chorób przewlekłych powinien poinformować o nich podczas wywiadu lekarskiego, aby wykluczyć ewentualne przeciwwskazania do zabiegu.

Zabiegi laserowe oraz dermatologii estetycznej są bezwzględnie przeciwwskazane w trakcie ciąży oraz w okresie karmienia piersią.
Zaleca się unikanie ekspozycji na słońce i ochronę przed promieniowaniem słonecznym przed i 4-6 tygodni po peelingu, dermapenie oraz zabiegu laserowym.

Planowany zabieg należy odroczyć w przypadku wystąpienia objawów infekcji, gorączki i przede wszystkim OPRYSZCZKI WIRUSOWEJ. W przypadku opryszczki (Herpes simplex) niekiedy stosuje się profilaktycznie leczenie doustne w celu zapobiegania wysiewowi po zabiegu.

Nie należy wykonywać zabiegów w trakcie i przez około 3-6 miesięcy po kuracji izotretynoiną.

PO ZABIEGU

Czas między zabiegami odmładzania skóry a innymi procedurami np. wypełnianiem zmarszczek, a podaniem toksyny botulinowej, laseroterapii czy peelingiem medycznym powinien wynosić min. 3 tygodnie wówczas skóra będzie miała odpowiednio dużo czasu na regenerację.

ZALECENIA PO PEELINGU

Należy unikać nakładania makijażu przez 24 godziny po zabiegu, aby nie podrażać skóry zaleca się stosowanie delikatnych środków myjących czy wody termalnej . W okresie złuszczania wskazane jest intensywne nawilżanie skóry oraz stosowanie kremów z filtrem UV. Nigdy nie można zdrapywać złuszczającego się naskórka! Zaleca się unikać słońca oraz solarium przez około 4-6 tygodni po zabiegu.

ZALECENIA PO ZABIEGU Z UŻYCIEM TOKSYNY BOTULINOWEJ

W dniu zabiegu przez trzy godziny należy powstrzymać się od pochylania i wysiłku fizycznego ( np. wizyty na siłowni czy na basenie). Wieczorem należy delikatnie oczyścić twarz i przez 24 godziny unikać pocierania, uciskania i masowania miejsc, w które wstrzyknięto lek. Po około 14 dniach należy umówić się na wizytę kontrolną.

ZALECENIA PO ZABIEGU WYPEŁNIANIA ZMARSZCZEK

Należy unikać wysiłku fizycznego do kilku godzin po zabiegu. Nie zaleca się masowania miejsc po zabiegu z własnej inicjatywy. Powinno unikać się bezpośrednio po zabiegu alkoholu oraz stosować ochroną przeciwsłoneczną. Przez 14 dni po zabiegu należy unikać sauny i solarium. W przypadku dolegliwości bólowych najlepiej przyjąć paracetamol.

ZALECENIA PO ZABIEGU LASEROWYM

Po 24 godzinach od zabiegu laserem frakcyjnym można umyć daną okolicę. Następnie przez kolejne 7 dni po zbiegu zaleca się stosowanie kremów łagodzących. Przeciwwskazane jest korzystanie w okresie rekonwalescencji z basenu i sauny. Dodatkowo po każdym zabiegu laserowym, obowiązuje 4-tygodniowa ochrona przed promieniowaniem słonecznym.

Adres:

Chirurgia Jednego Dnia
Jacek Znajewski
ul. Bohaterów Września 1A
87-400 Golub-Dobrzyń

Adres:

ul. Laszki 9/2a

10-687 Olsztyn

Telefon:

+48 788 925 156

+48 728 975 156

Copyright © 2018-2022 Gabinet Lekarski Aleksandra Znajewska-Pander Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt i wykonanie: WEBMETAMORFOZA